Nám.Š.Moysesa 4, 974 01 Banská Bystrica, č.tel: 048/4125634, č.faxu: 048/4125634, email: sopkrkbb@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
04.09.
2013
VÝSTAVA A OBCHODNÁ MISIA NA UKRAJINU (MESTO SUMY) + FOTO
Kategória: misie Vydané dňa:16.10.2013 (3317x prečítané)

Na pozvanie ukrajinskej strany mesta Sumy zorganizovala Banskobystrická regionálna komora SOPK v dňoch 4. – 8. septembra 2013 obchodnú misiu spojenú s účasťou na 10. Medzinárodnej univerzálnej výstave “Cлобожанский мост 2013“.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnilo vedenie a predstavitelia Sumskej oblastnej hospodárskej správy, Sumskej oblastnej a hospodárskej rady, predstavitelia regiónov Ukrajiny a zahraničných krajín. Naše podnikateľské subjekty prišla podporiť aj pani Soňa Krajčová, vedúca OBEO Veľvyslanectva SR v Kyjeve. So Sumskou obchodnou a priemyselnou komorou sme podpísali „Dohodu o spolupráci“, boli sme prítomní zasadania medzinárodného „okrúhleho stola“ na tému: Európsky pohľad na rozvoj regionálnej spolupráce. Pracovný čas sme využili aj na zoznámenie sa so zahraničnými partnermi z Poľska, s ktorými pripravujeme spoluprácu v rámci projektu Medzinárodného vyšehradského fondu, zameraného na výmenu skúseností v regionálnej spolupráci medzi štátmi V4, Bieloruskom a Ukrajinou. Zúčastnili sme sa aj na slávnostnom otvorení linky na výrobu keramických blokov vo firme “Kepaмeйя“ Sumy, financovanou Európskou bankou pre obnovu a rozvoj.

Sobotné voľno sme venovali prehliadke mesta Sumy, prezreli sme si divadlá, múzeá a knižnicu. Vyjadrujeme spokojnosť a prínos s nadviazanými ukrajinskými kontaktami, pretože sa prehĺbili vzájomné vzťahy. Pozitívnym výsledkom je aj očakávaná obchodná misia v rámci projektu na jar budúceho roku v Banskej Bystrici.


Viac informácií:
tel 048 4125 634


Zdroj článku: BBRK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora