Nám.Š.Moysesa 4, 974 01 Banská Bystrica, č.tel: 048/4125634, č.faxu: 048/4125634, email: sopkrkbb@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
20.09.
2014
OBCHODNÁ MISIA SLOVENSKÝCH PODNIKATEĽOV DO ČÍNY + FOTO
Kategória: misie Vydané dňa:05.11.2014 (3072x prečítané)

BANSKOBYSTRICKÁ RK SOPK V ČÍNE : ČÍNA – KRAJINA ZAUJÍMAVÁ PRE VÁŠ BIZNIS

S cieľom prezentovať slovenské podniky a ich výrobky v Číne a podporiť export slovenských výrobkov na najväčší trh sveta, Banskobystrická regionálna komora SOPK v spolupráci so Slovensko - čínskou podnikateľskou radou zorganizovali obchodnú misiu do tejto, pre podnikateľov veľmi zaujímavej, krajiny.

Akcia sa konala v dňoch 20. – 28. septembra 2014, počas obchodnej misie sme navštívili provinciu Henan - mestá Anyang a Zhengzhou a samozrejme Peking. Prvé rokovania sa uskutočnili v meste Anyang, kolíske čínskeho písma, kde nás prijal primátor a ďalší zástupcovia mesta. Nasledovali bilaterálne rokovania s čínskymi firmami, ktoré uviedol Jiao Naian, podpredseda Mestského výboru Čínskej rady na podporu medzinárodného obchodu (CCPIT) v Anyangu. Rýchlovlakom sme sa presunuli do Zhengzhou, hlavného mesta provincie Henan, kde sa naši podnikatelia stretli na obchodných rokovaniach v priestoroch Obchodnej komory a CCPIT Henan. Pri tejto príležitosti Ing. Pavol Antalič, predseda Slovensko - čínskej podnikateľskej rady a Liang Jieyi, podpredseda CCPIT Henan podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci medzi týmito organizáciami. Obchodná misia končila bilaterálnymi rokovaniami na CCPIT v Pekingu, kde sa zároveň uskutočnilo aj spoločné zasadanie Slovensko - čínskej podnikateľskej rady.

Voľný čas medzi jednotlivými rokovaniami a presunmi sme využili na spoznávanie prírody a histórie Číny. Aj keď ho nebolo veľa, stihli sme si v Anyangu pozrieť Taihang Grand Canyon a v Pekingu Zakázané mesto. Samozrejme, neobišli sme ani jeden zo symbolov Číny – Veľký čínsky múr.

Podnikatelia, ktorí sa misie zúčastnili, si našli potenciálnych obchodných partnerov. Dúfame, že tieto ich prvé kontakty sa budú ďalej rozvíjať a Banskobystrická RK SOPK si môže povedať, že pomohla rozvoju obchodu a priemyselnej a technickej spolupráce medzi Slovenskom a Čínskou ľudovou republikou.

autorka článku: Ing. Marína Spirová, PhD.


Obchodnej misie sa zúčastnili zástupcovia firiem:

  • ADRIAN GROUP s.r.o., Banská Bystrica
  • CONSTRUCT TECH s.r.o., Lučenec
  • EXIMA, spol. s r.o., Banská Bystrica
  • GALERAS s.r.o., Brusno
  • KINEX BEARINGS, a.s. Bytča
  • nebotra consulting s.r.o., Banská Bystrica
  • UNI lease, s.r.o. BratislavaPracovná časť
História a súčasnosť Číny
Viac informácií:
Ing. Marína Spírová, PhD.
tel 048 4125 633
fax 048 4125 635
marina.spirova@sopk.sk

Zdroj článku: Banskobystrická RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora